Home › Naprawa zepsutych klawiatur

Naprawa zepsutych klawiatur

O urządzenie, jakim to jest komputer przenośny należy zadbać a wtedy ma prawo nam służyć dłużej.

W tym przypadku nie chodzi jedynie o ochronę przed uderzeniem, upadkiem, jakkolwiek również o jego czystość. To niejako zaświadcza o użytkowniku takiego peceta. To co jest tu klarowne to fakt, że w największym stopniu są w tym wypadku eksploatowane klawisze do laptopa, a wobec tego ogólnie pełna klawiatura. Warto tutaj czasem poświęcić parę chwil na wyczyszczenie wszelkich klawiszy. Wydaje się to dosyć prostym zadaniem, jednakowoż jednakże należałoby tutaj skorzystać z paru rad. Danym jest, że do tego celu trzeba się posłużyć jakimś płynem. Wodę się poniekąd odradza, po za tym wypada pamiętać o tym, iżby takiej klawiatury nie zalać. W tym celu najporządniej posłużyć się małym pędzelkiem. Może to być pędzelek z farbek, lub nawet jakiś z kosmetyczki, lecz naturalnie uprzednio oczyszczony.

Włosie takiego pędzelka należy nasączyć i najlepiej w tym celu posłużyć się standardowym zmywaczem do paznokci na bazie acetonu.

Takie klawisze do notebooka są w stanie się poplamić od palców, nawet jeżeli utrzymuje się higienę dłoni, a poza tym będą się pylić, jeśli na przykład nie przykryjemy ich tkaniną czy folią.

Wtedy to trzeba skorzystać z suchej, lub ewentualnie trochę wilgotnej ściereczki, iżby wyeliminować zabrudzenia, kurz w szczególności. Następnie wspomnianym nasączonym pędzelkiem oczyszczamy każdy klawisz oraz wszelkie pozostałe zakątki. Po tym warto jeszcze czystą, suchą szmatką wypolerować każdy klawisz. Pędzelek jest tu o tyle potrzebny, że wolno nim trafić do miejsc, gdzie ściereczką nie damy rady.

Aceton i polerka sprawią, że klawiatura będzie czyściutka, uzyskamy przy tym połysk, wyrazistość klawiszy oraz będzie ona wyglądać jak innowacyjna. .
Autor: tuşlar