Home › Jak zorganizować wyprawę w góry?

Jak zorganizować wyprawę w góry?

Kiedy zbliża się lato, wielu z nas zaczyna zastanawiać się, w jakim kierunku najlepiej wybrać się na urlop. Fajnym sposobem na wakacje zarówno z rodziną, jak i z partnerem jest wyprawa w góry.

Jak się do niego prawidłowo przygotować? Podstawą bagażu, który planujemy zabrać w góry powinny być bez wątpienia odpowiednie buty.

To one decydują, w jakim stanie nasze nogi zakończą urlop. W góry najlepiej nie powinno się wkładać nowych butów.

Może się okazać, że obcierają stopy i na dłuższą metę nie są wcale odpowiednie.

Jeśli nie masz odpowiednich butów na wycieczkę w góry, zakup z odpowiednim wyprzedzeniem. Będziesz miał trochę czasu, żeby rozchodzić nieużywane obuwie. Na górskiej wycieczce z pewnością sprawdzi się wygodny plecak. Powinien posiadać regulację szelek. To pozwoli kręgosłup nie będzie za bardzo obciążony. Szelki powinny być również dosyć szerokie, aby nie wpijały się w ramiona. Gdy wyruszasz na górski szlak, warto mieć na uwadze, że temperatura na górskich ścieżkach bardzo szybko może się zmienić. W torbie należy mieć schowane ubrania na każdą pogodę. Niezbędne będą ubrania na wypadek deszczu. Przyda się spory przeciwdeszczowy płaszcz.

Niezależnie od pogody w momencie wyjścia w trasę, dobrze zabrać ze sobą coś cieplejszego oraz czapkę. Równie istotne jest chronienie głowy przed upałem, jak i chłodem. Na górską wycieczkę koniecznie zabierz lekkie, pożywne jedzenie oraz zapas wody. W każdej chwili może dopaść cię głód. To bardzo ważne, aby po drodze nie paść z głodu.

.


Sprawdź na tej stronie:: http://www.serrurerie-orleans.fr

<< Poprzedni
Następny >>