Home › Jak zorganizować spędzanie czasu z noworodkiem?

Jak zorganizować spędzanie czasu z noworodkiem?

Urodzenie się małego dziecka zwykle powoduje istotne zmiany w życiu jego rodziców.

Dowolne dotychczas spędzanie czasu mocno się zmienia.

Wyjścia do kina, spotkania ze znajomymi czy nocne imprezy natychmiast stają pod znakiem zapytania.

Minie chwila zanim za tym zatęsknisz. Znacznie wcześniej zaczniesz zastanawiać się, jak może mijać twój dzień, aby nie zwariować. Powszechnie znana zasada głosi: śpij, gdy niemowlę śpi. Wiele kobiet z przekąsem dodaje do niej: gotuj gdy maleństwo gotuje i sprzątaj, kiedy ono sprząta. Nie warto jednak wyśmiewać tego powiedzenia. W pierwszych miesiącach po pojawieniu się dziecka to właśnie niemowlak powinien być najistotniejszy. Postaraj się poświęcić mu maksimum swojego czasu. Nie przejmuj się brudnymi naczyniami w zlewie czy poplamioną podłogą w korytarzu.

Wszelkie codzienne obowiązki mogą poczekać.

Niemowlę jest teraz najważniejsze. Pogódź się z faktem, że noworodek będzie pragnął spędzać prawie cały dzień z mamą. Powinnaś być w pobliżu. Nie zdziw się, jeśli niemowlak będzie bez przerwy chciał piersi. W pierwszych tygodniach na świecie maleństwo nie ma jeszcze uregulowanych odstępów między codziennymi posiłkami. Może więc okazać się, że jednego razu odstęp wyniesie nawet trzy godziny, a następnie maleństwo będzie chciało o jedzenie co pół godziny. Najważniejszą zasadą, jaka powinna sterować życiem młodej matki jest brak planu dnia. Przy nieregularnym rytmie dobowym niemowlaka każdy plan może być nieskuteczny. Jeśli weźmiesz sobie na głowę za dużo obowiązków, łatwo możesz sfrustrować się, gdy nie uda ci się ich spełnić.

Jeśli znajdziesz trochę czasu, możesz zająć się wykonywaniem domowych obowiązków w trakcie snu dziecka. Wtedy poczujesz satysfakcję z wykonanego zadania, zamiast bez potrzeby się denerwować. Nie martw się, kiedy na początku troszczenie się o pociechę będzie dla ciebie za trudne. Wszystko przychodzi z czasem..
Kliknij, aby przejść na następną stronę internetową: szukam aparaty usg

Zobacz:
Suplementy diety na porost włosów - co trzeba wiedzieć na ich temat?
Jagody acai i ich zalety - gdy chcesz je poznać zobacz mój wpis
Modne swetry, czyli ciepło i wygoda
Efektowne butki na wiosnę
Niedrogi hydraulik w Poznaniu
Zdrowy styl odżywnia się