Home › Jak wymienić pojedyńczy klawisz?

Jak wymienić pojedyńczy klawisz?

Klawiatura jest w zasadzie nieodłączną cząstką w laptopie.

Co prawda zdarzają się takie notebooki, w których to wolno taką klawiaturę odłączyć od ekranu, jaki to w owym czasie zaczyna pełnić rolę tabletu, jednak to jak na razie nowość oraz nie jest jeszcze tak nazywanym dobrem powszechnym. Schematyczny laptop to zazwyczaj urządzenie, w jakim to klawiaturę charakteryzują miarodajne zależności.

W zasadzie takie klawisze do laptopa złożone są w jednym ustalonym porządku, w każdym tego rodzaju komputerze przenośnym. Jednakowo jest w wypadku telefonów komórkowych. Ten ustalony ład wspomaga po czasie, w prędkim pisaniu, zapamiętaniu gdzie konkretna literka się znajduje. Układ ów nie jest jednakże tym odpowiadającym następnym cyfrom w alfabecie, stąd również wykorzystanie nazwy zaczerpniętej od pierwszych skrajnych liter, odnajdujących się obok siebie.

Te litery patrząc od lewej to: Q, W, E, R T, Y.

Stąd również pochodzi pojęcie klawiatury QWERTY. Klawisze do laptopa też charakteryzuje taki układ.

Litery te są ulokowane w jednym górnym poziomie.

To co jeszcze znamionuje klawiatury w notebookach, a co może również się odnosić do klawiatur w kompach stacjonarnych, to tak nazwany „skok”. W przypadku laptopów najczęściej mówi się o „niskim skoku”, a wobec tego nie wysokich klawiszach, które to wolno wciskać niejako delikatniej. Przyciski takie wolno wymienić jeśli przykładowo literka się wytrze, lub też klawisz ulegnie awarii (zapadnie się, czy pęknie), niemniej jednak oraz w owym czasie zaleca się żeby zachować prawdziwy układ i kolejność. .


<< Poprzedni
Następny >>