Home › Jagody acai i ich zalety - gdy chcesz je poznać zobacz mój wpis

Jagody acai i ich zalety - gdy chcesz je poznać zobacz mój wpis

Owoce przypominają z wyglądu borówkę amerykańską, smakują prawie tak samo jagody, z nutką czekolady. W jagodach mieści się mnóstwo składników odżywczych, dlatego tak chętnie wykorzystuje się je w redukcji masy ciała. Przewaznie dzięki związkom fenolowym, które kryje sok z jagód. Oprócz tego są obfite w antyoksydanty, wspomagające odporność i hamują proces starzenia, aminokwasy egzogenne, witaminę A i C, lipidy, w liczbie takiej samej jak w oleju z oliwek, a także błonnik pokarmowy niezbędny w procesach trawienia. To absolutnie błonnik wpływający na przemianę materii uznany został za pożądany w diecie redukującej mase ciała.

Acai podwyższa poczucie sytości, dlatego łatwiej kontrolować liczbę ale i wartość spożywanych w trakcie diety posiłków.

Opinie osób spożywających jagody acai są w większej mierze pozytywne.

W szczególności w kontekście odchudzania. Przy zharmonizowanej diecie i tej suplementacji, aktywności fizycznej chwalono przyrost energii, a co za tym idzie szybsze uzyskanie pożądanej sylwetki. W Polsce owoce acai można obecnie kupić nie tylko w sieci, ale punktach stacjonarnych z dodatkami do diety albo zdrową żywnością.

Zwykle maja formę kapsułek czy też soku. Dostępne są również w różnorodnych połączeniach, np.

z l-karnityną albo guaraną, zieloną herbatą itp. Jak widać urozmaicanie diety jagodami może mieć ogromny wpływ na zrzucenie zbędnych kilogramów, w całkiem krótkim czasie. Niemniej jednak bez zmiany dotychczasowego trybu życia, posiłków nic z tego nie będzie..


<< Poprzedni
Następny >>